Wydajność i bezpieczeństwo

Marka Norton Clipper może zaoferować najbezpieczniejsze i najbardziej wydajne urządzenia do przecinania, maszyny budowlane i materiały ścierne.

Bogaty wybór

W ramach asortymentu narzędzi Clipper oferujemy bogaty wybór artykułów podzielonych na trzy kategorie wydajności, dopasowanych do wymagań naszych klientów.

Rewelacyjna jakość

Marka Norton Clipper zrewolucjonizowała branżę budowlaną i konstrukcyjną dzięki wynalezieniu pierwszej na świecie tarczy diamentowej spawanej laserowo.

Piły murarskie - praktyczne porady dotyczące użytkowania

Piła murarska to niezbędny element wyposażenia każdego placu budowy. Służy ona do cięcia takich materiałów, jak cegła, kamień czy bloki konstrukcyjne.  W ofercie Norton Clipper można znaleźć szeroki wybór średnich i dużych pił murarskich, dostępnych zarówno w wersji benzynowej, jak i elektrycznej. Na czym polega ich prawidłowe użytkowanie, tak by cały proces przebiegał szybko, sprawnie i komfortowo? Poniżej znajduje się kilka przydatnych porad.


Metody cięcia piła murarską

Piła murarska umożliwia następujące rodzaje cięcia:

  • cięcie na pełnej głębokości, w którym głowica tnąca jest zablokowana w stałym położeniu, co pozwala na stabilne umieszczenie jej w materiale. Ta technika zapewnia zwykle większą skuteczność niż zastosowanie klasycznych metod cięcia głowicą w dół. Cięcie na pełnej głębokości jest szczególnie efektywne z zastosowaniem mokrych ostrzy diamentowych, zwłaszcza do cięcia miękkich materiałów. Ogólnie głębokie cięcie piłą murarską jest, w przypadku większości materiałów, mniej skuteczne niż cięcie za pomocą piły podłogowej na mokro,
  • wielokrotne cięcie, podczas którego materiał, który ma być wycinany umieszcza się w specjalnym wózku transportowym, a następnie przesuwa wózek, na przemian, do przodu i do tyłu pod obracającym się ostrzem. W tym przypadku zaleca się zachować szczególną ostrożność i uważność na to, by trzymać ręce możliwie jak najdalej od ostrza.  W przypadku skoku wstecznego należy podnieść ostrze prosto ponad linią cięcia. Uwaga: im twardszy materiał, tym szybsze powinny być ruchy do przodu i do tyłu.

Cięcie na mokro - o czym pamiętać? 


Przed przystąpieniem do cięcia na mokro należy upewnić się, że pompa wody jest włączona i podłączona do złącza na silniku. Po uruchomieniu silnika trzeba natomiast upewnić się, że po obu stronach ostrza zapewniony jest odpowiedni przepływ wody. Równie ważne jest też stałe monitorowanie poziomu wody, tak by nie dopuścić do sytuacji, w której gromadzi się nadmierna ilość brudu i szlamu. 

Jaką piłę murarską wybrać?

W ofercie Norton Clipper dostępne są różne rodzaje pił murarskich, różniące się ciężarem, sposobem i głębokością cięcia, mocą, wielkością czy zastosowaniem. Najlżejszy model to piła CGW, która posiada głowicę tnącą umożliwiającą cięcie na odcinku 500 mm. Warto zwrócić też uwagę na piłę murarską CST120 Uno, która jest wyposażona w dwa chromowane drążki prowadzące, zapewniające wytrzymałość oraz niezawodność. Do cięcia bloków murowych najlepsze będą duże i wytrzymałe piły  JUMBO 900/1000, natomiast przy blokach konstrukcyjnych bardzo dobrze sprawdzą się piły taśmowe do cięcia na sucho, na przykład piła CB511.